DTonline.sk » Správy » V kraji na cestách od začiatku roka 18 obetí

V kraji na cestách od začiatku roka 18 obetí

24.7.2012 |
DTo, KRPZ v BB (M. Faltániová) |
|

Od začiatku tohto roka do uplynulej nedele (22.7.2012) eviduje polícia na území Banskobystrického kraja 18 vyhasnutých životov na cestách v dôsledku dopravných nehôd. Na následky dopravných nehôd doposiaľ doplatilo životom 14 vodičov a spolujazdcov, 1 cyklista a 3 chodci.

Celkovo došlo na cestách Banskobystrického kraja k 753 dopravným nehodám, čo je o 121 menej ako v rovnakom období minulého roka.

“Účastníkov cestnej premávky vzhľadom na opakujúci sa vývoj dopravných nehôd s následkom na živote a zdraví, Policajný zbor žiada o vyššiu ohľaduplnosť a disciplinovanosť k sebe navzájom. Už viac ako rok je cieľom polície zníženie nehodovosti a úmrtnosti na cestách, nie vyberanie pokút. Znižovanie dopravných nehôd a ich následkov, však nie je len záležitosťou polície, je to záležitosť celej spoločnosti a všetkých účastníkov cestnej premávky. Polícia s cieľom pozitívne ovplyvňovať bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, pomáhať znižovať nehodovosť a chrániť životy a zdravie osôb na cestách, organizuje dopravno-bezpečnostné akcie a preventívne informuje aj o závažných dopravných nehodách so smrteľným následkom, prípadne o nehodách, ktorým sa nedalo zabrániť. Každý účastník premávky je podľa zákona povinný dodržiavať pravidlá cestnej premávky. Správať sa disciplinovane a ohľaduplne tak, aby neohrozil jej bezpečnosť a plynulosť. Pritom je povinný prispôsobiť svoje správanie najmä stavebnému, dopravno-technickému stavu cesty, situácii v cestnej premávke, poveternostným podmienkam a svojim schopnostiam, aby neohrozil na živote a zdraví seba a ostatných a nespôsobil sebe a ostatným škody na majetku,” píše sa v tlačovej správe Krajského riaditeľstva policajného zboru v Banskej Bystrici.

Tagy: ,
Diskusia k "V kraji na cestách od začiatku roka 18 obetí"
  1. Super, hlavne ze zandarov na ceste vidno az ked dokumentuju nehodu. Rano pred 8.00 ich na ceste niet a poobede po 15.30 takisto. Ved naco? Prevencia netreba.

Pridaj komentár

*

*